Průměrný důchod brzy může přesáhnout 20 tisíc korun

Valorizace v lednu a výchovné výrazně zvýšily průměrný důchod v České republice. Nyní penzisté průměrně berou 19 438 korun měsíčně. V létě se také očekává valorizace a to by mohlo tuto částku dostat již nad 20 tisíc korun. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

V lednu se důchody znovu zvýšily a průměrný růst tak činil 825 korun. Kromě toho důchodci začali dostávat takzvané výchovné a díky tomu se průměrná penze dostala téměř k 19,5 tisícím korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Muži průměrně dostávají 20 710 korun a ženy 18 225 korun. Čísla se ale možná ještě budou měnit, protože někteří důchodci stále nedostali výchovné.

Za poslední rok se důchody navyšovaly ihned několikrát a průměrný růst tak činil 3 189 korun, což je rekord pro tak krátké období.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se očekává, že se kvůli inflaci důchody budou znovu valorizovat a podle ministra Mariana Jurečky průměrné navýšení dosáhne 750 až 1 000 korun. To by znamenalo, že se průměrný důchod v Česku dostane nad 20 000 korun.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Díky tomu, že výchovné bylo většinou připsané ženám, snížil se trochu rozdíl mezi penzemi mužů a žen. Původně to bylo 3 287 korun a nyní už 2 455 korun.

PSALI JSME: ZMIZELA TĚHOTNÁ ŽENA: POLICIE PO NÍ PÁTRÁ UŽ DRUHÝ DEN, VŠECHNY ŽÁDÁ O POMOC

PŘIPOMÍNÁME: „NA TOHLE SE VÁŽNĚ NEDÁ DÍVAT,“ DIVÁCI KRITIZUJÍ SERIÁL ZOO: PŘESTO MAJÍ DŮVOD K RADOSTI

Share