„Významné riziko“: WHO varuje před odložením očkování dětí proti jiným onemocněním kvůli koronaviru

Ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že konec pandemie koronaviru není zdaleka u konce. Kromě toho se obává vypuknutí choroby v některých zemích.

.

Podle tiskové služby organizace na Twitteru se WHO obává situace koronaviru ve východní Evropě, Africe a Latinské Americe.

Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzval země, které omezují karanténní omezení, aby neoslabily epidemiologickou kontrolu.

„I nadále naléháme na země, aby nalezly, izolovaly, testovaly a zpracovávaly všechny případy a sledovaly každý kontakt. andemie zdaleka není u konce.

.

WHO je stále znepokojena situace s koronavirem v Africe, východní Evropě, Latinské Americe a některých asijských zemích,“ řekl ředitel Světové zdravotnické organizace.

.

Rovněž poznamenal, že stejně jako v každé zemi na světě byla incidence a úmrtnost v těchto regionech podceňována především kvůli nízkému potenciálu testování.

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace uvedl, že situace koronaviru podkopává mezinárodní kampaně za očkování dětí proti jiným nebezpečným chorobám.

.

„Děti mohou čelit relativně nízkému riziku těžkých a fatálních COVID-19, ale jsou vystaveny značnému riziku jiných nemocí, kterým lze vakcínami zabránit,“ uvedl.

.

Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že ročně je očkováno více než 116 milionů dětí, což je 86% všech dětí narozených na světě.

.

„Na světě je však stále více než 13 milionů dětí, kterým chybí očkování. Víme, že toto číslo vzroste kvůli COVID-19,“řekl.

Předseda Světové zdravotnické organizace uvedl, že situaci zhoršují obavy i „klam a dezinformace“ rodičů nebo zákonných zástupců dětio očkování.

Share