“Ve výsledku ušetříme“: Snížit teplotu v prostorech bude muset i Úřad vlády. Jakou částku utratí v rámci úspor

Občané České republiky mají velké obavy ohledně nadcházející topné sezony, vláda ale již připravuje konkrétní doporučení. Budou se vztahovat nejen na domácnosti, ale i na firmy, podniky, kanceláře — zhruba prostory, kde pracujeme.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nová zatím neschválená novela o regulaci teploty v pracovních prostorech se bude vztahovat i na Úřad vlády. Nově budou muset politici zvykat na menší teploty, a to o několik stupňů.

Plynovod/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Vedení Úřadu vlády má v plánech utrácet deset až třináct milionů korun za opravu a další zateplení půdy. O tom informuje na svých webových stránkách portál extra.cz.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nově budou muset politici pracovat v kancelářích s nejvyšší teplotou devatenáct až dvacet stupňů, když bude novela v pondělí schválena poslanci.

Plynový sporák/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Pokud ve veřejných zařízeních se budou dodržovat doporučením ministerstva zdravotnictví, ušetří se celkem až pětina energie, vzhledem k předešlé spotřebě. “Ve výsledku ušetříme,“ promluvil o tom premiér České republiky Petr Fiala s tím, že se ušetří i peníze, a to zhruba 2 miliony korun.

ČTĚTE TAKÉ: TOMIO OKAMURA BY V MOSKVĚ JEDNAL O DODÁVKÁCH PLYNU: JAK NA TO REAGOVAL IVAN BARTOŠ A MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ

PSALI JSME: KRIZE V ČESKU: MINISTERSTVO NAVRHUJE SNÍŽIT MINIMÁLNÍ TEPLOTY PRO PRÁCI. KDY SE BUDE O NÁVRHU JEDNAT

Share