„Potřebujeme to“: Po České republice ohlásilo uvolňování opatření Dánsko

Dánská premiérka Mette Frederiksen oznámila, že vláda začne snižovat přísná omezení v karanténě po Velikonocích.

Vláda otevírá školky a školy pro studenty ve stupních 0-5. Studenti a učitelé by však měli být co nejvíce venku a když se hodiny konají uvnitř, měla by mezi nimi být větší vzdálenost.

.

„Otevření škol a institucí pro nejmenší znamená, že někteří rodiče budou mít klidnou práci. Potřebujeme to, protože mnoho úkolů zůstává nevyřešeno,“ uvedl premiér na tiskové konferenci.

Vláda uvedla, že dospělí, kteří byli požádáni o práci z domova 12. března, se nyní mohou začít častěji vracet do zaměstnání, pokud se budou starat o „dodržování obecných pokynů pro dobré chování“.

.

Podle Fredericksena se studenti ve stupních 6-10 budou moci vrátit do školy nejdříve 10. května, stejně jako studenti středních škol. V důsledku toho budou všechny závěrečné zkoušky pro studenty zrušeny.

Do 10. května budou uzavřeny kostely, knihovny a kluby pro sport a další aktivity, stejně jako nákupní centra. Zákaz setkávání více než 10 osob, který původně fungoval do 14. dubna, byl rovněž prodloužen do 10. května.

.

Frederiksen uvedlа, že v dánském koronavíru dochází k neustálému vývoji a že počet infikovaných lidí je na stabilní úrovni, se kterou se zdravotnický systém dokáže vyrovnat.

Zároveň poznamenala, že Dánové by měli i nadále dodržovat zásady vzdálenosti. „Jestli čísla půjdou špatně, nebudeme po Velikonocích znovu otevírat,“ řekla.

.

V Dánsku bylo v úterý ráno potvrzeno 4647 případů koronaviru a zemřelo 187 lidí.

Je třeba připomenout, že rakouský kancléř Sebastian Kurtz oznámil první oslabení karanténních opatření a oznámil „vzkříšení“ země po Velikonocích

.

Share