Sankce proti Rusku: Zelenskyj vyzval k zablokování ruského jaderného průmyslu

Ukrajinští diplomaté budou trvat na tom, aby další balíček sankcí proti Ruské federaci zahrnoval blokování provozu jaderného průmyslu země agresora. Řekl to prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Zdůraznil, že okupanti jsou na teritoriu Záporožské jaderné elektrárny, odkud ostřeluji Nikopol a Marhanec a dokonce ostřeluji i jadernou elektrárnu pro nové provokace.

Podle ukrajinského prezidenta, čím déle okupanti zůstávají na jaderné elektrárně, tím je větší radiační hrozba nejen pro Ukrajinu, ale i pro celou Evropu. Taková hrozba nebyla ani v době Studené války.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Zelenskyj je také jistý, že veškeré evropské státy mají okamžitě na to reagovat. „Ukrajinští diplomaté a zástupci partnerských států udělají vše pro to, aby nové sankce proti Rusku nutně blokovaly ruský jaderný průmysl,“ dodal Volodymyr Zelenskyj.

Podle Zelenského budou za tyto činy u mezinárodního soudu zodpovědní všichni představitelé Ruska a také ti, kdo jim pomáhá.

Záporožská jaderná elektrárna/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ DŮCHODCI BY MOHLI DOSTAT JEDNORÁZOVÝ BONUS 3 AŽ 4 TISÍCE KORUN: NÁROK NA PŘÍSPĚVEK BUDOU MÍT JEN SENIOŘI Z JEDNOHO KRAJE

PŘIPOMÍNÁME: NĚKTEŘÍ UKRAJINCI ZŮSTÁVAJÍ NA UBYTOVNÁCH: PROČ NEHLEDAJÍ JINÉ BYDLENÍ

Share