„Tohle si netroufli ani komunisti“: proč Miroslav Kalousek ostře kritizoval rozpočtovou politiku

V pondělí ministři schválili návrh státního rozpočtu na rok 2023, schodek bude 295 miliard Kč. Zveřejněna byla také informace, jaký by mohl být deficit v dalších letech. Bývalý šéf státní pokladny Miroslav Kalousek vládu zkritizoval, protože podle něj „není schopna řídit státní finance udržitelným způsobem“. Informuje o tom CNN Prima News.

Pro letošní rok byl schválen rozpočet se schodkem 280 miliard Kč. Poslanci nyní projednávají zvýšení schodku na 330 miliard Kč. Příští rok by měl být schodek 295 miliard Kč.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

V roce 2024 by mohl schodek pravděpodobně činit 280 miliard Kč a v roce 2025 260 miliard Kč. Podle Miroslava Kalouska kabinet špatně řídí státní finance.

Exministr financí prohlásil, že naše děti a vnoučata nás proklejí. Napsal také, že tak obrovský deficit je důsledkem nezodpovědného populismu.

https://twitter.com/kalousekm/status/1574532906139021312

Současná rozpočtová politika je podle něj nejméně zodpovědná za posledních 30 let. Miroslav Kalousek dodal, že to kdysi neudělali ani komunisté.

Exministr pro CNN Prima News řekl, že by kabinet měl předložit scénář, jak hodlá likvidovat strukturální deficit. Lidé chápou, proč je rozpočtový deficit letos vysoký, nicméně schodky v dalších letech budou také vysoké.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že takové rozpočty jsou proinflační. Proto nepovažuje současnou rozpočtovou politiku za zodpovědnou.

https://twitter.com/kalousekm/status/1574537732961206272

PSALI JSME: MILOŠE VYSTRČILA PODPORUJÍ KUBIŠOVÁ A PITHART: PŘEDSEDA SENÁTU VYZVAL LIDI, ABY VOLILI SLUŠNOST

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO DOSTANE OD USA PŘES 100 MILIONŮ DOLARŮ VOJENSKÉ POMOCI: SPOJENCI VYSOCE OCENILI ČESKOU POMOC UKRAJINĚ

Share