Vojenský expert Hodges: Putin se obává, že ho generálové nepodporují tak jako dříve

Vojenský expert, bývalý velitel pozemních vojsk USA na evropském kontinentu generálporučík Ben Hodges poznamenal, že ztráta důvěry mezi generálním štábem Ruské federace a Putinem může způsobit výbuch.

Ben Hodges/Zdroj: espreso.tv

„Surovikin je nový velitel ruských okupačních vojsk a má pověst brutálního a zkorumpovaného. Nikdo nebyl překvapen, že Kreml vybere zkorumpovaného zločince a vraha na post nového velitele,“ uvedl expert.

Vladimir Putin a Surovikin/Zdroj: youtube.com

„Pro Putina je také výhodně, že je velmi loajální, a to je nyní zásadní pro jmenování do funkce, protože Putin se obává, že jeho generálové ho nepodporují tak, jak ho podporovali dříve,“ poznamenal Hodges.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Vojenský expert také dodal, že nezáleží na tom, kdo bude v Rusku novým velitelem. Problémy ruských vojsk jsou tak hluboké, tak systémové, že nový velitel nemá možnost situaci za několik týdnů či měsíců napravit.

„Korupce, nedostatečná koordinace mezi leteckými silami, pozemními jednotkami a flotilami, selhaní logistického systému. To všechno je taková hrůza, že bez ohledu na to, kdo se stane velitelem, to nedokáže překonat,“ dodal expert.

Sergej Surovikin/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: BILATERÁLNÍ VZTAHY S AFRIKOU: ČESKÝ RESORT ZAHRANIČÍ OZNÁMIL SVÉ PLÁNY. PROČ CHCE INVESTOVAT DO AFRICKÝCH ZEMÍ

PŘIPOMÍNÁME: DO HVĚZDNÉHO NEBE ODEŠEL LUDWIG WESTERMAR: PROČ NA KONCI ŽIVOTA ZAVŘEL SVOU RESTAURACI

Share