Zdravotní pojišťovny vrátí lidem miliony korun utracené za léky: kdo peníze může dostat zpět

Zdravotní pojišťovny v nejbližší době budou vracet lidem přeplatky za léky a tyká se to velkého počtu pojištěnců. Někteří z nich dostanou i tisíce korun. VZP například má zaplatit 200 000 000 Kč. Hradit přeplatky ale postupně budou všechny pojišťovny a peníze dostanou lidé, kteří platili za léky nad rámec takzvaného ochranného limitu. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Přepočty vždy probíhají čtvrtletně a nyní se pojištěnci dočkají přepočtu za uplynulé období. VZP oznámilo, že výplaty bude provádět ihned za první pololetí a klientům má poslat kolem 230 milionů korun 328 tisícům svých klientů. Průměrně tak dostanou 699 Kč.

Rozdělení klientů VZP, kteří překročili ochranný limit dle věkových kategorií / Zdroj: vzp.cz

​Vojenská zdravotní pojišťovna za první čtvrtletí vrátila svým pojištěncům přes pět a půl milionu korun a za poslední období zatím údaje nemá. Dostupné ale budou již příští týden.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR přeplatky bude vyplácet v září a jejich součet činí kolem 38,2 milionů Kč. Celkem bude provedeno 43 345 plateb.

OZP vrátí peníze 21 237 klientům a celková částka je 16,7 milionů Kč.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Limit se u různých kategorií lidí liší. Pro mladé osoby do 18 let a pro seniory nad 65 let je to 1 000 Kč. U seniorů nad 70 a některých invalidů je to 500 Kč. U ostatních občanů tento limit činí 5 000 Kč.

O vyplacení přeplatku pojištěnci nemusí nikoho žádat a kontroluje se to automaticky.

PSALI JSME: NEČAS ZHODNOTIL PŮSOBENÍ KABINETU PETRA FIALY A ŘEKL, PROČ BABIŠ CHCE, ABY VLÁDA PADLA

PŘIPOMÍNÁME: RICHTEROVÁ PROZRADILA NĚKTERÉ DETAILY DŮCHODOVÉ REFORMY, KTERÉ KOALICE CHCE PROSADIT: CO SE MŮŽE V BUDOUCNU ZMĚNIT

Share