„Velmi těžké časy jsou stále před námi“: Kurt Volker varoval, že nadcházející zima bude pro Evropu náročná

Nadcházející zima bude pro Evropu, Ukrajinu a dokonce i pro Rusko náročná, zejména pokud jde o energetické zdroje. Čekají nás velmi těžké časy, protože po zimě bude další etapa vojenských operací.

Dodávka zemního plynu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Válka na Ukrajině bude pokračovat příští rok na jaře a v létě. Uvedl to v rozhovoru s ukrajinskými novináři bývalý představitel amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker.

Dodávka zemního plynu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Domnívám se, že letošní zima bude těžká pro všechny: Evropu, Ukrajinu i Rusko. Poskytneme ale nejen vojenskou pomoc, ale i finanční a humanitární pomoc. Zima bude pro země EU těžká kvůli problémům s energetickými zdroji. Připravují se na zimu,“ řekl zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu.

Zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker/ Zdroj: YouTube

„Musíme pochopit, že velmi těžké časy jsou stále před námi. Ukrajina ale udělala obrovský pokrok, aby byla tam, kde je teď.

Musíme se připravit na to, že bude těžké po zimě, protože bude další fáze vojenských operací. Válka bude pokračovat příští rok jak na jaře, tak v létě,“ zdůraznil americký diplomat.

Zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker/ Zdroj: YouTube

Kurt Volker dodal, že USA vidí, že si Ukrajina váží a vyznává evropské hodnoty a demokracii a je připravena za to bojovat. Spojené státy jsou připraveny pomoct.

Mapa/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: KVŮLI RUSKÉ INVAZI UTRPĚLO AŽ 7,5 MILIONŮ UKRAJINSKÝCH DĚTI: VOLODYMYR ZELENSKYJ PROZRADIL, JAK STÁT JÍM PLÁNUJE POMÁHAT

PŘIPOMÍNÁME: „VOLAL JSEM MU MNOHOKRÁT“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, CO PUTIN NABÍZÍ UKRAJINĚ

Share