Waters napsal otevřený dopis Putinovi: Vyzval ho, aby svět ujistil o tom, že Rusko nemá v úmyslu ovládnout Evropu

Zakladatel legendární britské kapely Pink Floyd Roger Waters napsal otevřený dopis kremelskému diktátorovi.

Bývalý člen Pink Floyd podporoval Putinův politický režim. Když ale jeho koncerty v Evropě začali bojkotovat a kremelský diktátor pohrozil Západu jaderným útokem, Waters rázně změnil rétoriku.

Bývalý člen rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters/ Zdroj: tsn.ua

Britský hudebník napsal Putinovi otevřený dopis a zveřejnil ho na Facebooku. Přiznal, že byl ohromen, když Putin začal vyhrožovat jaderným útokem.

Putin by podle nej musel Putin slíbit, že už nikdy nikoho nenapadne. Východ Ukrajiny by mu ale ponechal.

Putin/ Zdroj: YouTube

„Znám pár lidí, kteří si myslí, že chcete ovládnout celou Evropu… Všichni bychom měli přestat hrát tuto velmi nebezpečnou jadernou hru… Mám děti a vnoučata. Stejně jako většina mých bratrů a sester po celém světě. A tento výsledek se nebude líbit nikomu z nás. Takže prosím, pane Putine, slibte nám to,“ napsal Waters.

Bývalý člen rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters/ Zdroj: tsn.ua

Poznamenal, že byl pobouřen ruskou invazí na Ukrajinu. Taková prohlášení ale učinil poté, co jeho koncerty byly bojkotovány: „Vaše invaze na Ukrajinu mě zaskočila, je to odporná útočná válka…“

Roger Waters dodal, že byl překvapen a dojat reakcí manželky ukrajinského prezidenta Oleny Zelenské na jeho dopis a rád by viděl Putinovu odpověď. „Za to bych si vás velmi vážil a považoval bych to za krok k trvalému míru,“ uzavřel hudebník.

Nutno podotknout, že skupina Pink Floyd má jinou pozici než bývalý frontman skupiny. Legendární rocková skupina odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a zakázala poslouchat její hudbu v Rusku a Bělorusku.

PSALI JSME: SLAVNÝ HUDEBNÍK ZASLAL MANŽELCE ZELENSKÉHO DOPIS, VE KTERÉM RADIL, JAK UKONČIT VÁLKU NA UKRAJINĚ: TA MU OSTŘE ODPOVĚDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: „PŘILÉVÁ OLEJ DO OHNĚ“: ZAKLADATEL SKUPINY PINK FLOYD OBVINIL BIDENA, ŽE VÁLKU NA UKRAJINĚ PRODLUŽUJE, MÍSTO ABY ZELENSKÉHO PŘIMĚL K JEDNÁNÍ

Share