Britská královna slaví 94. narozeniny: Podívejte se, jak se Alžběta II. změnila od svého mládí

Dnes, 21. dubna, britská královna Alžběta II. slaví své 94. narozeniny.

.

Málokdo však ví, že Alžběta II.je profesionální mechanik a držitelka rekordů, a oženila se se svým příbuzným.

.

Okouzlující Alžběta II. navzdory svému prestižnímu stavu vede poněkud skromný život. Její Veličenstvo nemá ráda novinářskou pozornost, takže s rozhovorem nikdy nesouhlasí.

.

Proto mnoho skutečností o preferencích a osobním životě Alžběty II. zůstává veřejnosti neznámé.

.

Život přišel s několika působivými fakty o Alžbětě II., nádherné a silné ženě, která učinila historii jako nejdéle vládnoucí panovníce ve Velké Británii.

.

21. dubna 1926 v Londýně vypukly dobré zprávy – narodila se první vévodkyně z Yorku. Novorozená dívka se jmenovala Alžběta Alexander Mary z Windsoru. V rodině bylo její sladké jméno „Lilibet“.

.

Narozeniny Alžběty II. se slaví dvakrát ročně. Jeden svátek je ve skutečnosti 21. dubna, který královna drží v rodinném kruhu, ale další Její Veličenstvo zařídí Britům.

.

V červnu se tradičně koná přehlídka a festival ve velkém měřítku, kterého se zúčastní tisíce lidí.

.

Alžběta II. a její sestra Margaret byli vzděláváni doma. Jeho kvalitu však nijak neovlivnilo, protože nejlepší lektoři z Velké Británie navštívili Buckinghamský palác.

Královna stále plynule mluví francouzsky a zná příběh.

.

Podívejte se na unikátní záběry z rodinného archivu královny:

Může opravit auto

Ačkoli Její Veličenstvo nemá žádná práva a pasy, protože si sama nemůže tyto dokumenty vydávat, nebrání jí to v tom, aby s obsluhou stroje lehce pracovala.

.

Jakékoli problémy Alžběty II. lze navíc vyřešit samostatně, protože během druhé světové války ovládla svou specializaci jako mechanička a poprvé v historii monarchie vstoupila do ženské pomocné územní služby.

.

Přichází na trůn

Alžběta II., když byla dítě, ani nesnívala o tom, že se stane královnou, protože bylo tak nepravděpodobné, že by rodiče Jejího Veličenstva takovou myšlenku pravděpodobně nedovolili.

.

Poté, co se král Edward VIII. vzdal trůnu za manželství, se kralem stal otec Alžběty II. – Jiří VI. Po jeho smrti v roce 1952 vedlo Její Veličenstvo Británii. Tehdy měla královna jen 25 let.

.

Alžběta II. se nesnažila úplně reformovat britskou monarchii. Dlouhé tradici však přinesl mnoho novinek. Ano, Její Veličenstvo se řídí pravidlem: „Pokud vás lidé vidí, jednají s vámi příznivě.“

.

To je důvod, proč se Alžběta II. zúčastňuje každoročně tisíce akcí a může snadno najít společnou půdu s každým Britem a hostem země.

Stala se také prvním panovníkem, jehož korunovace byla vysílána na světových televizních kanálech.

Málokdo ví, že Alžběta II., od prvních let její vlády, začala tradici týdenního setkání s předsedy vlády. Spolupracovala se 14 hlavami vlád.

.

Během rozhovoru se královna v neformální atmosféře učí všechny naléhavé otázky politiky – mezinárodní i domácí.

Manželství s příbuzným

.

I během druhé světové války Alžběta II. komunikovala s princem Filipem Mountbattenem, kadetem na Dortmundské námořní škole.

.

Zamilovala se do poznání, že muž je její příbuzný (oba členové královské rodiny jsou potomci křesťana IX a královny Viktorie).

.

Ve svatební den praskla koruna Alžběty II napůl, takže do paláce přišel klenotník, který výzdobu opravil během několika minut.

.

To bylo okamžitě považováno za špatné znamení, ale Její Veličenstvo a vévoda Filip rozptýlili všechny obavy a staly se standardem silného vztahu a šťastného rodinného života.

.

Koníček Alžběty II

Královna Velké Británie je kvalifikovaná jezdkyně, takže ráda navštěvuje každoroční závody. Není to však jediný sport, s kterým je Alžběta II. potěšena. Je fotbalovou fanoušek a zastáncem anglického Arsenalu.

.

Její Veličenstvo má také mnoho zvířat v Královské zoo. Zejména 2 sloni, několik lenochodů, jaguar a velké želvy. Nejobdivovanějšími psy Alžběta II. II jsou však plemena Corgi.

.

První zvíře obdržela k 18. výročí svého otce, takže zpráva o smrti posledního domácího mazlíčka Alžběta II.truchlí nad smrtí svého posledního plemene Corgi rozrušila Britové.

.

Všechna zvířata a dary od světových vůdců Alžběty II. vyhlašují a zveřejňují tyto informace na oficiálních stránkách Buckinghamského paláce.

.

Smysl pro humor

Přes nesmírně odpovědnou práci Alžběty II. si nestěžuje na nedostatek humoru.¨

.

Podle jejího bodyguarda během setkání s nadšenými turisty, kteří ji nepoznali, Alžběta II.řekla: „Nikdy jsem královnu neviděla“.

.

Vtipna a stylova, okouzlující a stroha, promyšlena a moudra – to je královna Velké Británie Alžběta II.

.

Share