„Jaké nádobí je v naší kuchyni“ : Proč tyto hrnce a pánve by měly být vyjmuty

V dnešní době je módní sledovat své vlastní zdraví a dodržovat správnou výživu.

Když však věnujeme pozornost kvalitním produktům, v každodenním shonu snadno zapomínáme, že hrají roli také nádobí, ve kterých vaříme jídlo.

A špatné hrnce s pánvemi nám mohou přinést mnohem více problémů než stejné rychlé občerstvení.

Je lepší obrátit oči na bezpečnější a spolehlivější analogy, které vás nevystaví zbytečnému riziku.

Teflon

Spotřebitelé upřednostňují hrnce a pánve s nepřilnavou vrstvou, nikoli náhodou, protože tyto nádobí se velmi dobře hodí.

Pravidelné reklamní kampaně navíc vykonaly svou práci a dobře si uvědomujeme výhody produktů Teflon. A co nevýhody?

Nelepivý povlak polytetrafluorethylenu při velmi vysoké teplotě (300 stupňů Celsia a více) začíná vylučovat toxiny, které poškozují nejen lidi, ale i domácí zvířata.

A obsah kyseliny perfluorooktanové v takových povlacích vyvolává rozvoj několika forem rakoviny.

Někdo řekne, že množství škodlivých látek je minimální. Nezapomeňte však, že v různých množstvích dostáváme stejné ošklivé věci z jiných zdrojů, což nakonec nepovede k ničemu dobrému.

A v případě poškození nás tato jídla nakrmí škodlivými látkami se ztrojnásobenou silou.

Proto je mnohem lepší upřednostňovat litinové nádobí, které bylo testováno více než jedno desetiletí. Nenasycuje jídlo toxiny a je také vhodné jej používat.

Hliník

Z tak populárního materiálu, který je odolný, lehký a univerzální, prostě nemohli pomoci, ale vyrobili kuchyňské náčiní.

Avšak se všemi výhodami je hliník sám o sobě toxickým kovem. Z poškozených jídel snadno vstoupí škodlivé částice do jídla a poté do lidského těla. To je plné nemocí nervového systému, Alzheimerovy choroby a dalších nepříjemných následků.

Proč v takovém případě nepoužívat sklo? Je odolný a šetrný k životnímu prostředí. Nemá samozřejmě nepřilnavé vlastnosti, ale co je pro vás důležitější: pohodlí nebo bezpečnost potravin?

Měď

Krásná jídla rychle upoutají pozornost jakékoli domácnosti. Ale za velkolepým vzhledem a dobrou tepelnou vodivostí by člověk neměl zapomenout na nebezpečí takového těžkého kovu.

Požití mědi je plné těžkých otrav. Kromě toho existuje riziko při použití nádobí jako bez ochranného povlaku as ním.

Keramický povlak

Takový ochranný povlak se jeví jako spolehlivý, ale ve skutečnosti není vůbec odolný.

A proto, po několika měsících, nádobí definitivně získají trhliny, kterými se olovo a kadmium – kovy, otrava, které povedou pouze ke zdravotním problémům, dostanou do jídla.

Pouze nádobí z keramiky je 100% zcela bezpečné. V takových nádobách nebude jídlo nasyceno škodlivými prvky a nebude hořet. To samozřejmě negativně ovlivňuje cenu takových kuchyňských potřeb, ale bude to sloužit po mnoho let.

Neustále přemýšlíme o jídle, ale nemyslíme na vhodná jídla. Při vaření, mimo zvyk, dostaneme poškrábanou pánev nebo levnou dárkovou pánev, ve které nádobí získává zvláštní chuť.

I když kvalitní sada jídel pro jídlo není luxusem, ale jen nutností, která musí být v každé kuchyni.

Share