„Jaká cvičení pro zbraně a ramena by měla být prováděna častěji“ : Podívejte se, jak zůstat v dobré kondici

Bez ohledu na to, jak rychle podporují zdravý životní styl a sport mezi ženami, stále existuje názor, že některé typy fyzické aktivity jsou určeny výhradně pro muže.

Patří sem zejména cvičení na pažích a ramenou. Mnoho dívek je přesvědčeno, že taková cvičení je nutné provádět výhradně pro silnější sex, ale tento názor je chybný.

Za prvé, síla v rukou je velmi praktická, určitě se hodí v životě každé dámy. Za druhé, jasná úleva a obrys rukou zdůrazňují milost ženy, její silueta je více atletická a estetická.

Některá z těchto cvičení jsou mimo jiné určena nejen k vytvoření krásného a zdravého těla, ale také ke zlepšení koncentrace a zlepšení fungování lidského mozku jako celku.

Cvičení rukou a ramen

Kruhové houpačky rukou. Kruhové houpačky rukou zahrnují ramenní klouby rukou. Díky stroji člověk zlepšuje fyzickou zdatnost, pohodu a náladu.

Technika: rozložte šířku ramen nohou a mírně je ohněte. Dále z chodidla přenášíme impulsní pohyb a začneme uvolňovat ruce. Udělejte 15 kruhových úderů vpřed, pak dozadu a cvičení opakujte 15krát.

Pro zlepšení koordinace můžete provádět kruhové výkyvy v různých směrech, pravou rukou vpřed a levou rukou dozadu a obráceně. Zpočátku to bude obtížné, ale brzy mozek ovládne systém pohybů a přestanete bloudit.

Díky denním cyklickým výkyvům se zlepšuje krevní oběh a fungování mozkových buněk, narovná se svalová tkáň a zlepší se funkce plic.

Při tomto cvičení zlepšíte synchronizaci mozkových hemisfér a zafixujete vestibulární aparát. Kromě toho je toto cvičení skvělým způsobem, jak se vypořádat se stresem a špatnou náladou.

Přestože toto cvičení nevyžaduje žádné zvláštní úsilí a může být prováděno doma, je používáno i při přípravě astronautů a je zahrnuto do výcvikového programu pro olympijské týmy.

Toto cvičení rozvíjí mobilitu rukou. To dělá celou část ramenního pletence pracovat. Při provádění kruhových výkyvů rukou fungují svaly na hrudi, zádech a krku.

Díky těmto cvikům a mobilitě v oblasti hrudníku jsou eliminovány různé nedostatky ramenních svalů a postupně se získává svalová hmota.

Po ideálním výkonu tohoto cvičení pomalým tempem můžete zvýšit zatížení a zrychlit tempo. Po kruhových výkyvech rukou můžete kombinovat se skoky nebo je kombinovat s kroucením těla.

Burpy. Toto cvičení je jedním z nejúčinnějších pro hubnutí v crossfitu. Zahrnuje téměř všechny svalové skupiny, maximálně zatěžuje horní část těla (což je důležité zejména pro ženy s nadváhou v ramenou a pažích). Tento typ tréninku zvyšuje metabolismus a pomáhá spalovat maximální množství tuku.

Technika: Postavte se rovně a oddělte šířku ramen od nohou. Posaďte se, položte dlaně na zem před sebe. Podpatky jsou odtrženy od podlahy.

Opíraje se o ruce, skočte zpět nohama, abyste si mohli lehnout. Proveďte kliky s hrudníkem a boky dotýkajícími se podlahy. Zpět skočte do dřepu. Vyskočte co nejvýše s rukama nataženými nad hlavou.

Zpět push up. Toto je nejlepší cvičení k posílení slabých tricepsových svalů.

Technika: sedněte si na okraj pohovky a položte ruce za sebe. Odložte hýždě. Provádějte kliky, až se ramena rovnoběžně s podlahou, vraťte se do výchozí polohy. Proveďte několik sad 10-15 opakování.

Díky tomuto cvičení vypadají kontury rukou napjatější a reliéfnější.

Nezapomeňte, že musíte trénovat celé tělo, nejen jeho jednotlivé části. Dříve jsme psali, proč je nutné provádět cvičení pro kolenní klouby a jaká cvičení musí být prováděna pro zdraví dolní části zad.

Tyto články si přečtěte a sdílejte je se svými přáteli, abyste vždy zůstali v dobré kondici!

Share