Piráti vyzvali Jiřího Pospíšila k rezignaci. Jak reagoval na jejich výzvu

Pirátská strana vyzvala poslance Evropského parlamentu a lídra pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila, aby rezignoval na všechny funkce na pražském magistrátu. Důvodem je, že europoslanec přiznal, že se častěji setkával s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který byl obviněn v kauze dozimetr, než dříve tvrdil. Píšou o tom Novinky.cz.

Piráti na Twitteru napsali, že europoslanec se setkával s mafiány a že o těchto setkáních dříve lhal. Podle nich by si měl uvědomit, jakou má v této situaci odpovědnost.

Policie označila podnikatele Michala Redla za hlavu organizované zločinecké skupiny. Podnikatel se spolu s dalšími lidmi snažil ovlivňovat veřejné zakázky vdopravním podniku v hlavním městě.

Lobbista byl v kauze obviněn, ale policie obvinila i bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, který byl také členem hnutí STAN.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

Jiří Pospíšil přiznal, že se častěji setkával Michalem Redlem, než dříve tvrdil. Výzvu pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) však považuje za absurdní, protože by podle něj právě primátor měl nést politickou odpovědnost za to, co se v dopravním podniku dělo.

„Jsem si plně vědom, že probíhá volební kampaň, ale tato výzva mi přijde mimořádně pokrytecká,“ napsal Jiří Pospíšil v SMS zprávě.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Europoslanec navíc dodal, že s pražským magistrátem měl spolupracovat v oblasti IT zakázek podnikatel Pavel Dovhomilja, který byl také obviněn. Podnikatel nyní spolupracuje s policisty a popisuje, jak zločinecká skupina fungovala. Europoslance proto zajímalo, kde za to primátor Prahy nese odpovědnost.

Zdeněk Hřib na jeho slova reagoval a uvedl, že magistrát ještě před rokem a půl vypověděl smlouvu firmě podnikatele Pavla Dovhomilji, kterou získala ještě za minulé vlády.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Když policie začala kauzu vyšetřovat, Jiří Pospíšil řekl, že se s Michalem Redlem setkal jen jednou na setkání hnutí STAN, které se konalo před několika lety. Začátkem tohoto týdne ale pro CNN Prima News řekl, že na různých akcích ho viděl ještě několikrát.

Podle serveru Seznam Zprávy europoslanec tuto informaci potvrdil i policistům. Pospíšila politici kritizují i za to, že se s obviněným podnikatelem setkával i jeho poradce a již bývalý člen TOP 09 Jiří Fremr.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

Pospíšil a Fremr poté ukončili spolupráci, ale europoslanec uvedl, že nehodlá rezignovat, přestože ho kritizovala i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Kromě toho Pavel Dovhomilja řekl, že jednou se v zahraničí měli sejít Pospíšil, Fremr a Redl.

Jiří Pospíšil hodlá letos na podzim kandidovat v komunálních volbách v Praze.

Psali jsme:Přestalo bít srdce skladateli Eduardu Parmovi: „Jsem moc smutný“

PSALI JSME: „DŮLEŽITÉ JE, ABYCHOM ZIMU DALI“: IVAN BARTOŠ UVEDL, ŽE VLÁDA SE SNAŽÍ ZMÍRNIT DOPADY KRIZE. MINISTR REAGOVAL I NA KRITIKU KARLA HAVLÍČKA

PŘIPOMÍNÁME: MIROSLAV KALOUSEK SE VYJÁDŘIL O ROSTOUCÍ INFLACI: EXMINISTR FINANCÍ ŘEKL, KOHO NEJVÍCE OHROŽUJE A JESTLI POMOC VLÁDY JE DOSTATEČNÁ

Share