Vladimir Putin promluvil o jaderném konfliktu: Co řekl ruský prezident ostatním státům

V pondělí byla zahájena konference o Smlouvě o nešíření jaderných zbraní, která se koná v New Yorku. Ruský prezident Vladimir Putin napsal dopis účastníkům této konference. Prohlásil, že jaderná válka by nikdy neměla být zahájena, takovou válku by nikdo nemohl vyhrát. Informuje o tom server TN.cz.

„Vycházíme z faktu, že v jaderné válce nemohou být žádní vítězové, a proto by nikdy neměla být zahájena,“ uvedl Vladimir Putin. Jeho slova citovala agentura Reuters.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Šéf Kremlu dodal, že Rusko chce, aby jednotná bezpečnost byla pro všechny státy. Podle účastníků konference chtěl ruský prezident představit svou zemi, která má jaderné zbraně, jako zodpovědný stát. Možná se tak snažil uklidnit veřejnost.

Portál Polsat News však napsal, že hlava ruského státu 24. února řekla trochu jiné věci, a to, že pokud se někdo pokusí zasáhnout do války na Ukrajině, následky mohou být fatální. Tehdy odkazoval na ruské jaderné zbraně.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Několik dní po vypuknutí vojenského konfliktu ve východní Evropě byly ruské jaderné zbraně uvedeny do nejvyšší pohotovosti.

Portál NBC News píše, že naposledy bylo geopolitické napětí na tak vysoké úrovni v roce 1962. Tehdy se však lídrům USA a SSSR podařilo vyřešit kubánskou raketovou krizi.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Podle vlastní vojenské doktríny může Ruská federace použít jaderné zbraně v případě existenčního ohrožení země. Zástupci Ruska tvrdí, že západní státy vedou proti Rusku zástupnou válku, protože uvalily sankce a dodaly Ukrajině zbraně.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA SI NECHAL NASADIT SVĚRACÍ KAZAJKU A VYFOTIL SE V NÍ: PROČ TO UDĚLAL

PŘIPOMÍNÁME: IVAN BARTOŠ PROMLUVIL O KANDIDÁTECH NA PREZIDENTA A ŘEKL, KDO MÁ JEHO SYMPATIE: RÝPL SI I DO BABIŠE

Share