Zdražování potravin je pro Čechy velký problém: Co si o situaci myslí známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich

Velkým problémem pro Čechy je inflace, lidé často mluví o zdražování potravin. Občané se obávají, že v budoucnu budou potraviny ještě dražší. Šéfkuchař a podnikatel Zdeněk Pohlreich prozradil, jak vnímá současnou situaci. Píše o tom server ŽivotvČesku.cz.

Potraviny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na začátku letošního roku stála vejce téměř 36 Kč, nyní je ale lidé kupují za asi 41 až 42 Kč. Kilogram mouky stál 15,5 Kč, ale nyní se cena vyšplhala na 23,25 Kč. Za posledních 9 měsíců zdražily i další potraviny.

Lidé mají obavy o svou budoucnost, část lidí se už nyní zásobuje některými potravinami. Ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček si myslí, že brzy by mohla zdražit také mouka, cukr a mléčné výrobky.

Štěpán Křeček / Zdroj: youtube.com

Mohl by poradit lidem, aby se pokusili předzásobit určitými typy potravin. Lidé by také mohli ušetřit, kdyby sledovali slevové akce. Nyní by občané mohli nakupovat trvanlivé potraviny.

Známý šéfkuchař, podnikatel a moderátor také řekl, co si o současné situaci myslí. „Skutečně hrozí, že budeme jíst čím dál horší věci za čím dál více peněz. Ze špatných surovin a za málo peněz se opravdu dobře uvařit nedá,“ řekl pro Život v Česku Zdeněk Pohlreich.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

Dodal, že o této situaci mluvil se svým kamarádem a ten den ještě jedli řízky, takže se mu zdálo, že to ještě není tak špatné.

Podle něj se lidem vždy něco nelíbí a tak to bude i v budoucnu. Upozornil, že nejde o první krizi, kterou lidé zažívají, ale to nebude ani poslední krize. „Bohužel to zkrátka zaplatíme všichni,“ dodal Pohlreich.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

Každá rodina se podle něj sama rozhodne, za co své peníze utratí. Myslí si, že by se zatím lidé měli pokusit užít si ještě některé věci, které by v budoucnu mohly být méně dostupné než nyní. Ale pokud bude situace špatná, tak to musíme zvládnout, stejně jako v minulosti.

PSALI JSME: CHŘIPKOVÁ EPIDEMIE MŮŽE BÝT NEJHORŠÍ ZA POSLEDNÍCH NĚKOLIK LET: CO DOPORUČUJÍ ODBORNÍCI

PŘIPOMÍNÁME: „MNĚ SE TO NELÍBÍ“: PEKAROVÁ ADAMOVÁ PROMLUVILA O DEMONSTRACI A PREZIDENTSKÉ KAMPANI JOSEFA STŘEDULY

Share